Преглед на бинарни бинарни опции 2018
4.6 (92%) 5 гласови

Бинарни бинарни опции

Денес ние сме подготвени за вас брокерски преглед, кој веќе се покажа како вреден за долга и успешна работа на пазарот на бинарни опции. Тој веќе беше во коментарите на страниците на нашиот портал и трговците многу ја ценат работата со овој брокер. Но, најважно за нашата редакција беше дека оваа компанија не дозволи никакви проблеми со повлекувањето на средствата од трговците. Така да се исполнат - Бинарни бинарни опции преглед 2018.

Постои група луѓе кои, без оглед на економската ситуација во светот, можат да одржуваат висок стандард на сопствениот живот. Тие се трговци. Една од најпопуларните дестинации е трговија со бинарни опции. Што се тие?

Бинарни опции се краткорочни договори врз основа на цитати на средства (валути, дигитални пари, стоки). Задачата на трговецот е да се предвиди насоката на курсот за одреден временски период и да се направи залог. Насоки само две - УСА и ДОЛУ. Со успешна прогноза, трговецот добива профит што го посочува брокерот (обично 60-90%), во спротивно износот на вложениот износ е изгорен.
Приходите за тргување со бинарни опции се достапни за секого, вклучувајќи ги и луѓето далеку од тргување со хартии од вредност. Важен фактор на успех во овој бизнис е изборот на чесен и сигурен брокер.

Каде да заработите на трговецот на бинарни опции?

Ако сте решени да започнете да заработувате, ве советуваме да ја преземете одговорноста за избор на брокер со сета одговорност. Само по себе, тргувањето носи многу ризици, а надополнувањето на трговска сметка со неверодостојно посредник воопшто е способно да ги намали сите ваши напори на ништо. За да изберете добар брокер, треба да ги најдете одговорите на следните прашања во врска со неговата работа:

 • Колку долго брокер работи?
 • Кои услови за тргување обезбедуваат?
 • Дали има многу средства на платформата, и што е профит на нив?
 • Дали постојат дополнителни услуги кои го поедноставуваат процесот на тргување?
 • Која е угледот на брокер меѓу трговците?

Бинарни бинарни опции

Ако не можете да најдете разбирлив одговор на кое било од овие прашања за брокерот, или ако тоа е негативно, подобро е да се заобиколи таквата компанија. Во овој преглед, ќе го разгледаме брокерот Бинариум. За почеток, ќе одговориме на сите прашања, а ако сакате, можете да ја проверите веродостојноста на информациите користејќи го пребарувањето на Интернет.

Колку долго работел Брокерскиот брокер?

Бинариум работи со 2012 година. Компанијата е основана во Русија и нејзините активности се насочени кон задоволување на потребите на трговците со руски јазик. Работата на брокерот е регулирана од страна на КРОФР, организација која ги контролира брокерите и трговските центри.

Што услови за тргување би обезбедил бинариум?

Бинариум нуди лојални и кориснички услови. Удобен и брз терминал, регулирани оперативни плаќања, реактивна поддршка на руски - ова не е комплетна листа на предности на брокерот.

Дали има многу средства на платформата, и што е профит на нив?

На платформата Binarium ќе го најдете 42 најпопуларното средство за тргување на турбо и бинарни опции. Профитот на трансакциите е од 60 до 90%. За тргување валути, крипто-валути и стоки се достапни. Без оглед на денот на неделата и времето на денот, секогаш можете да најдете средство за тргување.

Дали постојат дополнителни услуги кои го поедноставуваат процесот на тргување?

Бинарната бинарна опција платформа е опремена со удобен и функционален терминал, каде што можете да го дополни распоредот со корисни индикатори. Тие ви дозволуваат да користите различни стратегии, што ги зголемува шансите за успешни предвидувања и гарантира стабилен профит на далечина. Во исто време, Бинариум има обука и трговска соба, од која е можно да се добијат профитабилни сигнали од водечките трговци со бинарни опции.

Која е угледот на брокер меѓу трговците?

Во многу конкурентна средина, Binaryium е еден од најсигурните брокери, со доверба од трговците од Русија и земјите од ЗНД. Ова е потврдено од бројни позитивни критики, кои може да се најдат на блоговите кои се занимаваат со мониторинг на брокери за бинарни опции.

Започнување на бинарната платформа

Добивајќи одговори на овие прашања и убедливо за веродостојноста на брокерот, време е да започнете активни операции - депонирање и започнување со работа со бинарни опции. Иако, ако сте почетник, ве советуваме да ги совладате основните вештини на трговецот, искористувајќи ја предноста на обуката и деминологијата - сето ова е на платформата Binarium.

Дали сте подготвени да тргувате за вистински пари и да заработите профит токму сега? Направете депозит на пригоден начин (банкарски картички, Yandex-money, Kiwi, итн.). Бидете сигурни да поминете верификација - едноставно е, но во исто време потребно е финансиските операции да ги повлечат средствата и да обезбедат дополнителна заштита за вашата сметка.

Услови за тргување Бинарни

Прочитајте ги условите за тргување на бинарниот:

 • минималниот депозит е 10 долари или 600 рубли;
 • Минималната понуда е еднаква на 1 долар или 60 рубли;
 • првиот депозит се удвојува кога се надополнува од 30 долари или 2000 рубли;
 • повлече средства може да биде, со аплицирање за износ од 5 долари или 300 рубли;
 • во минута може да се отвори до 20 трансакции;
 • плаќањето на чантата доаѓа од половина час до ден по апликацијата.

Тргување платформа Бинарни

За да се оптимизира процесот на тргување, терминалот има флексибилни опции за прилагодување. Додај во индикаторите на табелата, тргувај со избраната стратегија и го зголеми процентот на победнички занаети.

Бинарниот терминал е достапен не само од компјутер, туку и од мобилен телефон. Не морате да преземате софтвер од трети страни - користете го прелистувачот и ја ценат удобноста на мобилната верзија на платформата. Сервисот за поддршка работи за клиенти во режим 24 / 7, обезбедувајќи совети за трговците на руски и англиски јазик.

Да се ​​вратиме на тренинг - никогаш не беше толку ефикасно. Почетокот трговци ќе добијат не само методолошки препораки и анализа на стратегии, но, исто така, можат да работат под покровителство на професионален аналитичар на бинарни опции.
Дали бинарни Бинарни опции може да се тргуваат без да бидат ограничени на стандардни затворање на договорите за растурање депозит - исто така има и турнири со солидни награди. Можете да учествувате во натпревари со влезници, а опциите се достапни со слободен влез.

Предности на платформа за тргување

Предности на платформата за тргување со бинариум

Искусни трговци, кои се тргувале на разни брокери, забележуваат погодност и функционалност на платформата за тргување Binarium. Таа ги преживеала промените во 2017 година, што значително ја проширила клиентската база на брокерот. Заедницата видов уникатен производ, со кој стана многу поудобно да тргуваат со бинарни опции.

Работниот распоред ги има сите главни видови на градба - свеќа, линеарна, зонална и бар. Во исто време, можете да работите на неколку графикони одеднаш - до 4 инклузивно. Персонализирајте го терминалот за себе е едноставен - секој дел има јасна структура, а поставките се поставени со неколку кликања.

Активирањето на графички индикатори е на дното на терминалот. Постојат сите потребни индикатори за тргување на огромен број на различни стратегии. Љубовниците на техничка анализа можат профитабилно да одржат трговски сесии. Неодамна, уште една корисна алатка беше додадена на платформата, која се вика "Трендови". Тоа ви овозможува да склучите трансакции со еден клик, додека на страната на терминалот.

За да ги решите проблемите што се појавиле, постои икона "Поддршка", со кликнување на која ќе стигнете до страницата за разговор. Таму можете да поставите прашање и да добиете детален и квалификуван одговор.

Бонуси од бинарни

Бонуси од бинарни

Ако тргувате со бинарни, бинарни опции исто така може да се купат за бонус средства. Бинариум е радосен на своите нови клиенти и, како знак на благодарност по ваш избор, дава бонус од 100% на првиот депозит. Бонусот се пресметува на депозитот од 2 илјади рубли и всушност нема ограничувања!

Но, дури и овие пријатни изненадувања не завршуваат таму. Следните депозити, исто така, може да се надополнат со бонусните пресметки. Навистина, големината на бонусот е веќе помала - од 20 до 60% на депозитот. Деталните услови може да се најдат на веб-страницата на брокерот.

Обука во трговски и трговски простории Бинарни

Како што веќе рековме, брокерот посветува посебно внимание на обуката на нови учесници во тргувањето со финансиски инструменти. Материјалите ги содржат сите потребни информации за бинарните опции и се обезбедуваат бесплатно. Веб-страницата на брокерот има детална анализа на стратегии и видео тренинг. Да се ​​разберат основите на тргувањето што можете да го практикувате на демо сметка, за која ви се наплаќаат 60 илјади виртуелни рубли или еквивалент на долар на ваше барање. Портфолио од овој тип ви овозможува да ги усовршите вештините на тргување без да ризикувате вистински пари во исто време.

Постои брокер и апликација што ја прави Binarium единствена компанија во споредба со конкурентите. Тоа се нарекува трговска соба. Во неа ќе најдете многу корисни информации - од разговор со други трговци до сигнали од професионални финансиски аналитичари. Пристап до трговската соба се добива од клиенти кои ја надополниле својата трговска сметка во износ од 10 илјади рубли или 200 долари. Пристапот до просторот за трговија е целосно обезбеден на трајна основа, доволно е само да се исполнат горенаведените услови.

Binarium За неколку години по ред, заслужено е на врвот на бинарни опции брокери. Запознајте се со широките можности за тргување со краткорочни договори под крилата на сигурна компанија и повлечете ја вашата профит денес! Со бинарни опции брокер, бинарни опции ќе ви донесе профит за многу долго време!

Регистрирајте се со брокер и почнете да заработувате денес.